niedziela 26 września 2021

KORTRAK sp. z o.o.

Tartak

Tartak Włoszczowa - Naszą pasją jest drewno

 

Tartak na Podlipiu – dzisiaj Tartak Włoszczowa w strukturach Firmy KORTRAK sp.z.o.o, powstał tuż po I Wojnie światowej. Tartak mimo burzliwych losów zawsze pełnił ważną rolę dla miejscowej społeczności. Był nie tylko miejscem pracy i źródłem utrzymania wielu rodzin, ale również centrum kulturalnym. W okresie świetności tartak zajmował drugie miejsce w ówczesnym województwie Kieleckim pod względem ilości przecieranego surowca.

Obecnie tartak, po chudych latach 90-tych ubiegłego wieku przeżywa… drugą młodość! Kadra zarządzająca – zgrany zespół młodych profesjonalistów postawił na najwyższą jakość wyrobów i zadowolenie klienta. Jesteśmy dumni z faktu, iż nasz strategiczny odbiorca Stolbud Włoszczowa S.A. jeszcze nigdy nie miał tak dobrego zaopatrzenia w surowiec drzewny jak w tej chwili. Cieszymy się, że grupa naszych stałych klientów stale rośnie. Jest to dla nas najlepsza nagroda oraz zachęta do ciągłego udoskonalania naszych produktów. Przecieramy około 60 000 m3 drewna sosnowego i dębowego rocznie. Dla zapewnienia ciągłości dostaw najlepszego surowca kupujemy drewno z przeszło dwudziestu nadleśnictw. Jesteśmy zaszczyceni, że zainteresowaliście się Państwo naszą ofertą.

Posiadamy nowoczesne komory suszarnicze sterowane komputerowo. Termiczna obróbka nadaje drewnu zupełnie nowy wachlarz zastosowań, stabilność wymiarową i wytrzymałość, które łączą się z lekkością i wyjątkową trwałością.

 

To co nas wyróżnia:

• Zaangażowanie,

• Sprawdzona technologia,

• Wysoka, powtarzalna jakość wykonania,

• Wysoka efektywność suszenia